wtorek, 4 marca 2014

A może by tak kocyk, czyli powrót do korzeni ?

Moja przygoda z szydełkowaniem zaczęła się już prawie pięć lat temu. 
Pierwsze było oczko, łańcuszek, pierwszy pół słupek, słupek, no i KOCYK.
Sama nie wiem jak to było, że pierwsze co zrobiłam na szydełku to właśnie koc, nie kwiatek torebeczka serwetka, tylko właśnie kocyk dla mojej córki. Kolorowe włóczki kwadrat po kwadracie i powstał naprawdę fajny kocyk. Moja starsza córcia poczuła się pokrzywdzona więc wzięłam się ostro do pracy i zrobiłam koc również dla niej. Kolejne były robione już spontanicznie, przeważnie na prezenty. Gdy miał się urodzić mój syn, również złapałam za szydełko żeby wydziergać dla niego cieplutki miły, pierwszy kocyk dla mojego jeszcze nienarodzonego szczęścia. 
aMotkowe poduszaki  zaczęłam dziergać dzięki Julianowi, bo to dla niego zrobiłam pierwszego kota. W pewnym momencie ogarnęło mnie szaleństwo tworzenia poduszaków, którymi dzielę się z Wami. Daje mi to niesamowitą radość i satysfakcję, ale dla równowagi poduszeczek, przytulaczków już dwa tygodnie temu zaczęłam robić KOC. Stąd moja pierwsza myśl, powrót do korzeni, a czemu by nie? Koce to jest coś co zawsze lubiłam  robić stąd od pewnego czasu w mojej głowie i rękach dokonuje się kolejne szaleństwo KOC, KOC KOC...Koc który Wam pokazuje już ma właściciela, ale robię kolejny w zupełnie innej tonacji, będzie miał inne kolory. Na zdjęcia przepraszam Was ale poczekajcie kilka dni gdyż wymaga jeszcze wykończenia, brakuje mu kilku centymetrów :)
Jak myślicie, czy koce powinny dołączyć do przytulaków poduszaków

Dobrej nocy Wam życzę, ja wskakuję pod mój kocyk, chwytam za szydełko i dalej dziergam cudeńka dla Was 

Pozdrawiam aMotek :)

2 komentarze:

  1. Oczywiście, że powinny na stałe dołączyć do przytulaków :) Kocyk jest piękny i domyślam się, że bardzo cieplutki :) Aż milutko popatrzeć na takie cuda :) Pozdrawiam i życzę owocnej pracy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piekny kocyk :) Jak i twoje zawieszki czy maskotki :):) Slicznie szydelkujesz :) Zycze Ci Milego Dlugiego Weekendu :) Pozdrawiam Agnieszka

    OdpowiedzUsuń